زمینی
جمعه 16 بهمن‌ماه سال 1383
کمک! لطفا کمک کنید تا بفهمم!!!
 
خیلی چیزها را نفهمیدم. می‌خوام از طریق وبلاگم سعی کنم برای یکی از این سوالات بیشمار پاسخی پیدا کنم. امیدوارم خوانندگان و رهگذرها پا باشن:)
سوال: چه نیرویی است که باعث ساختن چیزهای بزرگ می‌شه؟
 
تقریبا در تمام تمدن ها این گرایش به ساختن معابد و یا ساختمان ها و یا مجسمه‌های غول پیکر وجود داشته. از اهرام ثلاثه بگیرید تا بیاید به پاسارگاد خودمون، معابد و مجسمه های غول پیکر بودایی ها و یونانی ها و رومی ها و حتی تمدن مایاها و دیگر تمدن های سرخ پوست‌ها و... تا مجسمه های غول پیکر مارکس و لنین و در کشورهای کمونیستی و آسمانخراشها برج‌های دوقلو و دیگر بناهای یادبود از این قبیل.
در مورد مایاها و اینکاها جالب است که اینها کاملا جدا از تمدن های دیگر رشد کردند و ارتباط آن ها با دیگر تمدن ها بعد از کشف قاره آمریکا در تاریخ اخیر بوده و بنابرین تقلید و رقابترعامل اون نبوده.
وقتی زمان طولانی وحجم عظیم کار و مواد خامی رو که صرف این غول‌های ظاهرن بی‌مصرف می شه به حساب که بیاریم تازه اونوقت متوجه نیروی عظیمی که محرک تمدن‌ها برای راه اندازی آنها بوده می‌شیم. ولی چه نیرویی؟
همیشه هم مذهب عامل اصلی آن نبوده و به هیچ وجه هم فکر نمی‌کنم که این تنها خواست حاکمان و سردمداران ظالم هم بوده باشد. تقریبا هر تمدنی که به وجود آمده در همین راه پا گذاشته، فقط شاید (البته تا آنجا که من می‌دانم) قبایل بدوی مثلا در استرالیا دست به این کار نزده‌اند که نمی‌دانم تا چه حد می‌شه نام تمدن را بر شیوه زندگی آنها اطلاق کرد.
 واقعا می‌پرسم، کسی می‌دونه که چرا انسان‌ها (یا بهتر بگویم تمدن‌ها) با چنین زحمتی و هزینه‌ای این غول‌های به ظاهر بی مصرف را بنا می‌کنند؟

عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
وبلاگ دوستان در بلاگ رولینگ
تعداد بازدیدکنندگان : 342288